Zihinsel Sağlık ve Mutluluk

Zihinsel sağlık sadece mutlu olmak demek değildir. İnsanlarda genel iyilik hali hem zihinsel hem de fiziksel sağlık genel iyilik halini belirleyici unsurlardır. Mutlu hissetmek zihinsel sağlık için önemlidir. Fakat bu tam olmaktan uzaktır. Daha derin bir iyilik hali mevcuttur; yaşam tarzı ile ilgilidir. Sizin için ve çevrenizdeki diğer insanlar için iyi bir şekilde yaşamak.
Zihinsel sağlık için gönül rahatlığı, hayattan zevk alma, güven ve tüm dünya ile kaynaşma önemlidir. Ayrıca kendine güven ve kendine saygı zihinsel sağlık için temel unsurlardır.
Zihinsel olarak sağlıklı olmanız hiç zorluk yaşamayacağınız anlamına gelmez. Ama bu gibi durumlar karşısında dirençlilik kazanırsınız ve daha rahat çözüm yolları bulabilirsiniz.
Zihinsel olarak sağlıklı olmak pek çok formda olabilir. Fakat genel olarak iyi hissetmektir ve iyi bir çalışma içinde olmaktır. Genel olarak insanların gelir düzeyi artınca mutluluk da bu oranda artmamaktadır.
Zihinsel olarak sağlıklı olmanız için öncelikle bunu istemeniz ve araştırmanız gerekir. Ruhen mutlu yaşamak için eski yaptıklarınızı gözden geçirebilir, buna göre hayatınızda eksik gördüğünüz şeyleri tamalmayarak zihinsel sağlık kazanabilirsiniz. Fakat hatırlamanız gereken en önemli şey şudur; kimse size zihinsel mutluluğu veremez, sizin bu konuda çaba sarf etmeniz gereklidir.

Zihinsel sağlık ve mutluluk için 5 adım.

Yorum Yaz

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Üye Girişi Yapınız.

Forum Köşemiz